Міносвіти Росії пропонує школярам у день мітингів «прогулятися у лісі» і нагадало, куди може привести «дитяча цікавість»
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Cristian Bortes / Flickr
Міністерство освіти Росії закликало батьків не пускати своїх дітей на мітинги на підтримку опозиціонера Олексія Навального, які заплановані на 23 січня. Із цими закликами відомство звернулося у Facebook.
У міністерстві наголосили на неприпустимості втягування молоді у «різні політичні дії і провокації». Там також наголосили, що «дитяча цікавість» може обернутися «плачевною ситуацією». Тому закликають батьків бути пильними і «захистити» дітей від «небезпеки подібних «прогулянок».
Натомість чиновники пропонують альтернативні види дозвілля у ці вихідні — «прогулянки в лісі», «перегляд улюбленого кіно», «фотосесія з дітьми» або ж «настільні ігри».
Крім того, як повідомляє штаб Навального, у школах та вишах учнів і студентів попереджають про заборону брати участь в акціях та погрожують відрахуванням або ж притягненням до адміністративної відповідальності.
Тим часом, у російському сегменті TikTok підлітки продовжують масово публікувати відео із закликами виходити на мітинги та знімають зі шкільних стін портрети президента Росії Володимира Путіна.
Речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи цей флешмоб, заявив, що наявність портретів Путіна в школах не регламентується державою, хоча школярі повинні знати керівників держави в обличчя. «Що стосується флешмобів, вони бувають різні, приємні чи ні», — додав він.
- 17 січня Навальний прилетів до Москви і був затриманий в аеропорту «Шереметьєво». Його доставили у відділення поліції, де він провів ніч. Судили Навального в тому ж відділенні — йому дали 30 діб арешту. Політик пробуде у СІЗО «Матроська тиша» до 15 лютого.
- На наступний день після арешту антикорупційний фонд Навального опублікував нове розслідування про Путіна, а якщо точніше, про його палац площею як 39 князівств Монако. У Кремлі розслідування назвали лохотроном.
- Водночас Bloomberg дізнався про плани Кремля відправити Навального в тюрму на 3,5 року, а за іншою справою — ще на 10 років.
- У Росії тим часом все більше закликів до акцій на 23 січня. Влада погрожує мільйонними штрафами соцмережам за пости про мітинг Навального, Генпрокуратура вимагає блокувати сайти за подібне, а у МВС пригрозили затриманнями на акціях.
- У Москві та інших містах силовики почали масово затримувати соратників Навального та працівників його фонду. Зокрема, девʼять діб арешту отримала прессекретар Навального Кіра Ярмиш.