«Адепт Сороса» і «ватний клоун». Депутати «Слуги народу» Шевченко і Безгін влаштували перепалку в соцмережах через рішення КС
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Кузьмін Олександр / УНІАН
Депутати «Слуги народу» Євген Шевченко і Віталій Безгін влаштували між собою словесну перепалку в соцмережах через рішення Конституційного суду про скасування покарання за недостовірне декларування. Взаємні образи почалися після поста Шевченка в Telegram-каналі та закінчилися на Facebook-сторінці Безгіна.
Шевченко у своєму пості назвав звинувачення суддів КС у заангажованості та потуранні корупціонерам «неповагою до суду». Політиків, які розкритикували суд, він позначив як «адептів» Держдепартаменту США і мільярдера Джорджа Сороса.
«Яскравим представником цієї групи є убога істота Віталік Безгін, на прізвисько «Безмозкий» [...]. То голова Офісу президента йому не такий, то люди на Донбасі йому не подобаються, тепер із рішенням КСУ», — писав Шевченко.
Безгін відповів у Facebook. Шевченка він назвав «ватним клоуном» та «істотою», яка перетнула лінію.
«Пропоную тобі усі свої претензії спробувати висловити в обличчя на фракції [...]. Є таке спостереження, що чим більше людина кричить, що вона «член команди президента», тим більша ймовірність, що вона просто хоче прикривати його імʼям свою упороту діяльність», — написав нардеп, зауваживши, що Шевченку доведеться вибачитися.
Після цього до Безгіна в коментарі прийшов Шевченко і облаяв його. На це Безгін назвав Шевченка клоуном і запитав, як той ставиться до того, що президент скликав РНБО через рішення КС. Відповіді не було.
У коментарях Безгіна підтримали однопартійці Єлизавета Богуцька, Богдан Яременко, Івана Юнакова та інші.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких — з «Опозиційної платформи — За життя».
- Президент Володимир Зеленський згодом заявив, що ініціює закон, щоб повернути покарання за недостовірне декларування.
- НАЗК заявило, що судді КСУ ухвалили рішення у власних інтересах. Згодом стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників. Судді незабаром поскаржилися Зеленському на нібито тиск з боку антикорупційних органів. За рішенням суду НАЗК закрило реєстр декларацій — він перестав працювати 28 жовтня.
- 29 жовтня в НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів. У МЗС України кажуть, що суд створив проблеми у відносинах з міжнародними партнерами. Представництво України при Євросоюзі вважає, що рішення Конституційного суду може призвести до припинення безвіза.