«Це нагадує про колоніальне минуле». Громадяни Зімбабве обурилися закупівлями перук для суддів за 118 тисяч фунтів
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
Belal Khaled / NurPhoto via Getty Images
У Зімбабве громадяни та правозахисники обурені рішенням уряду витратити понад 118 400 фунтів стерлінгів (4 171 135 грн) на перуки, зроблені в Англії для місцевих суддів. Вони заявили, що традиція нагадує про колоніальне минуле, якого не повинно бути в сучасному Зімбабве, пише The Guardian.
Комісія з судових послуг Зімбабве замовила 64 перуки з натурального кінського волосу у виробника суддівського одягу та аксесуарів Stanley Ley Legal Outfitters в Лондоні на суму 118,4 тис. фунтів. Частину перук вже поставили в Зімбабве.
Зімбабвійці з гнівом відреагували на подію в соціальних мережах, ставлячи під сумнів доцільність витрат уряду в той час, коли зали засідань тісні і погано оснащені, національна економіка валиться, і, згідно з Всесвітньою продовольчою програмою, 63% населення живуть за межею бідності.
Обурених громадян підтримав виконавчий директор правозахисної організації Habakkuk Trust зімбабвійського міста Булавайо Думісані Нкомо.
«Це недоречні пріоритети. Нам потрібно зосередитися на питаннях хліба і масла і уникнути витрат на непотрібну розкіш», — зауважив правозахисник.
Старший юрист столиці Зімбабве Беатріс Мтетва сказала, що британське колоніальне минуле країни залишається вбудованим в його систему правосуддя.
«Що мене дивує в Зімбабве, так це те, що ми проти колоніалізму, але живемо більш колоніально, ніж самі колонізатори. Якщо ми хочемо носити перуки, чому ми не можемо зробити їх по-своєму? Ці перуки були призначені для білих суддів — ми виглядаємо в них безглуздо», — зазначила Мтетва.
- Вчителька, яка викладає у пʼятому класі в одній із приватних шкіл Нью-Йорка, влаштувала на уроці рольову гру про рабство. Намагаючись пояснити це явище, вона попросила чорних учнів уявити себе в кайданках на шиї, руках і ногах, а білих — наказувати їм, що робити.
- У Кенії антикорупційна кампанія президента Ухуру Муйбая Кеньятті вирішила прибрати кишені з поліцейської уніформи для боротьби з корупцією.
- Журнал Vogue Brazil потрапив у скандал через прояви расової дискримінації після появи фотографій зі святкування ювілею головного редактора журналу Донати Мейреллеш.