«Це нагадує про колоніальне минуле». Громадяни Зімбабве обурилися закупівлями перук для суддів за 118 тисяч фунтів

Автор:
Олена Козаченко
Дата:
«Це нагадує про колоніальне минуле». Громадяни Зімбабве обурилися закупівлями перук для суддів за 118 тисяч фунтів

Belal Khaled / NurPhoto via Getty Images

У Зімбабве громадяни та правозахисники обурені рішенням уряду витратити понад 118 400 фунтів стерлінгів (4 171 135 грн) на перуки, зроблені в Англії для місцевих суддів. Вони заявили, що традиція нагадує про колоніальне минуле, якого не повинно бути в сучасному Зімбабве, пише The Guardian.

Комісія з судових послуг Зімбабве замовила 64 перуки з натурального кінського волосу у виробника суддівського одягу та аксесуарів Stanley Ley Legal Outfitters в Лондоні на суму 118,4 тис. фунтів. Частину перук вже поставили в Зімбабве.

Зімбабвійці з гнівом відреагували на подію в соціальних мережах, ставлячи під сумнів доцільність витрат уряду в той час, коли зали засідань тісні і погано оснащені, національна економіка валиться, і, згідно з Всесвітньою продовольчою програмою, 63% населення живуть за межею бідності.

Обурених громадян підтримав виконавчий директор правозахисної організації Habakkuk Trust зімбабвійського міста Булавайо Думісані Нкомо.

«Це недоречні пріоритети. Нам потрібно зосередитися на питаннях хліба і масла і уникнути витрат на непотрібну розкіш», — зауважив правозахисник.

Старший юрист столиці Зімбабве Беатріс Мтетва сказала, що британське колоніальне минуле країни залишається вбудованим в його систему правосуддя.

«Що мене дивує в Зімбабве, так це те, що ми проти колоніалізму, але живемо більш колоніально, ніж самі колонізатори. Якщо ми хочемо носити перуки, чому ми не можемо зробити їх по-своєму? Ці перуки були призначені для білих суддів — ми виглядаємо в них безглуздо», — зазначила Мтетва.