У Німеччині ChatGPT провів церковну службу. У своїй проповіді штучний інтелект закликав парафіян не боятися смерті.
Про це пише Associated Press.
Служба, створена ChatGPT разом із теологом і філософом з Віденського університету Йонасом Зіммерляйном, відбулася у протестантській церкві в місті Фюрт. Протягом 40 хвилин її слухали понад три сотні вірян.
«Я придумав цю службу, хоча радше я просто супроводжував її, бо близько 98% тексту створила машина. Я сказав чат-боту: «Ми знаходимося на церковних зборах, ти проповідник. Як виглядатиме церковна служба?» Потім я попросив штучний інтелект включити до тексту псалми, молитви та благословення», — розповів Зіммерляйн.
Чат-бот говорив про те, щоб залишити минуле позаду, звернути увагу на сьогодення, не боятися смерті та зберегти віру в Ісуса Христа.
На думку Зіммерляйна, ChatGPT провів «солідну церковну службу», але він не зможе замінити живого пастора, адже зовсім не знає своїх парафіян.
Богослужіння було частиною Deutscher Evangelischer Kirchentag, популярної події, що відбувається кожні два роки в Нюрнбурзі та сусідньому Фюрті та приваблює тисячі християн. Цього року на заході, який триватиме з 13 по 18 червня, обговорюватимуть зміни клімату, війну росії проти України і штучний інтелект.
- ChatGPT — чат-бот від дослідницького фонду OpenAI, який заснував Ілон Маск. 30 листопада 2022 року OpenAI зробила чат-бот доступним для безплатного публічного тестування. ChatGPT може імітувати діалог, відповідати на додаткові запитання, визнавати помилки, заперечувати неправильні передумови та відхиляти недоречні запити.
- У Колумбії суддя Хуан Мануель Паділья скористався чат-ботом ChatGPT, щоб винести вирок, а в Кувейті телепрограму новин читає ведуча, яку створив штучний інтелект.
- У березні в Японії на парламентських дебатах премʼєр-міністр відповідав на запитання депутата від опозиції, які створив чат-бот ChatGPT.
- В Україні цей чат-бот запрацював у середині лютого. Спробувати попрацювати з ChatGPT можна за посиланням.