Один з учасників штурму Капітолія у столиці США 6 січня надіслав своїй колишній дівчині відео з місця подій, а також додав, що якщо вона не вірить, що вибори були «вкрадені» на користь Джо Байдена, то вона «дурепа». Та передала його повідомлення до ФБР, і тепер чоловіку загрожує до 20 років тюрми.
Про це пише The Washington Post.
Річард Мічетті з Пенсильванії почав переписуватися зі своєю колишньою ще 5 січня, напередодні заколоту у Вашингтоні (округ Колумбія), коли їхав потягом до столиці. Він писав, що вважає вибори «вкраденими».
Наступного дня, після мітингу біля Білого дому, де Дональд Трамп закликав піти до Капітолія та «проявити силу», протестуючи проти затвердження перемоги Байдена, Мічетті долучився до тисяч інших прихильників президента, які влаштували безпорядки.
У розпал штурму чоловік написав своїй колишній, що бере участь у захопленні Капітолія, і поскаржився на опіки очей від перцевого газу поліції.
«Якщо ти не розумієш, що вибори вкрадені, то ти дурепа», — написав Мічетті в одному з повідомлень і додав кілька фото та відео, які зняв під час сутичок із поліцією.
Наступного дня жінка звернулася до ФБР і передала агентам листування з фото та відео, що надіслав її колишній хлопець. Спецслужби перевірили записи з камер спостереження, що підтвердили участь Мічетті в заворушеннях. Також агенти встановили, що він зупинявся у вашингтонському готелі в день штурму.
Читайте також:
Мічетті обвинувачують у незаконному проникненні до режимного об’єкту, насильницькій поведінці та перешкоджанні діяльності Конгресу. Якщо провина чоловіка буде доведена, його засудять до 20 років ув’язнення. На цьому тижні його відпустили під заставу.
Наразі Мічетті — один з 200 американців, яких обвинуватили за участь у заколоті. Багатьох із них виявили завдяки листуванню з друзями та родичами, де вони хизувалися захопленням Капітолія.
Читайте також:
- 6 січня у Вашингтоні сталися заворушення, що призвели до загибелі п’яти осіб. Згідно зі звітом поліції Капітолія перед Конгресом США, правоохоронці знали про підготовку до штурму Капітолія за два дні, проте не змогли забезпечити його захист. Двоє працівників поліції, які стримували прибічників Трампа під час штурму Капітолія, після заворушень у столиці вчинили самогубство.
- Деякі учасники заворушень свідчили ФБР, що виконували вказівки Трампа та сподівалися, що в разі арешту він їх помилує.
- 13 січня Палата представників Конгресу США оголосила Дональду Трампу другий імпічмент — цього разу через підбурювання до заколоту. Він став першим президентом в історії США, якому недовіру висловили двічі. Згідно з документами про імпічмент Трампа, він — єдиний відповідальний за штурм Капітолія 6 січня, оскільки довів своїх прихильників до «божевілля», щоб залишитися при владі. Сторона звинувачення навіть звернулася до історії та нагадала, що автори американської Конституції побоювалися схожих сценаріїв. 10 лютого Сенат Конгресу США визнав процедуру імпічменту Трампа конституційною. 13 лютого Сенат не знайшов необхідної кількості голосів і провалив імпічмент.
- У США створять незалежну комісію для вивчення «фактів і причин» штурму Капітолія 6 січня прихильниками тодішнього президента Дональда Трампа.
- «Шаман» Джейкоб Ченслі, який брав участь у штурмі Капітолія, вимагає пом’якшити йому запобіжний захід. Він хоче вийти на свободу до суду по суті справи та відмовляється від вакцинації, яку йому пропонували у в’язниці, де його утримують вже півтора місяця.