Китай почав тестувати людей на COVID-19 за допомогою анальних мазків — цей метод може бути точнішим

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Китай почав тестувати людей на COVID-19 за допомогою анальних мазків — цей метод може бути точнішим

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Китай посилює заходи для боротьби з коронавірусом і почав використовувати додатковий метод тестування — анальні мазки. Про це повідомляє Bloomberg.

Під час такого тесту людям вводять у задній прохід ватний тампон, змочений фізіологічним розчином, приблизно на 2—3 см. Процедура займає десь 10 секунд.

За словами місцевої влади Пекіну, минулого тижня у понад тисячі школярів і вчителів взяли мазки з анального каналу, горла і носа, а також зробили окремий тест на антитіла. Такі посилені заходи повʼязані з тим, що у школі виявили один безсимптомний випадок коронавірусу.

Окрім цього, 25 січня на борту літака з Чанчуню виявили жителя з небезпечного району. Тоді всіх пасажирів рейсу в Пекіні відвезли в готель, де медичні працівники взяли у них мазки з носа і прямої кишки. Жінку, яка їхала з Гонконгу до столиці Китаю, теж попросили здати такий мазок, але порадили його зробити самостійно.

Заступник директора відділення респіраторних та інфекційних захворювань лікарні Пекіну Лі Тонзен розповів, що використання нового методу засноване на дослідженні, яке виявило, що сліди вірусу в анусі можуть зберігатися довше, ніж у дихальних шляхах. Анальні мазки можуть бути більш точними за тести з горла і носа, особливо в разі безсимптомних випадків. За словами Тонзена, цей метод використовують тільки щодо людей з груп ризику, зокрема тих, хто перебуває на карантині.

Bloomberg пише, що такий метод постійно використовують тільки на півночі, включно зі столицею.

  • Вважається, що новий коронавірус уперше зʼявився на гуртовому ринку в місті Ухань у кінці 2019 року. Журналісти назвали першу людину з підтвердженим коронавірусом — це жінка, яка продавала креветки на ринку морепродуктів «Хуанань».
  • CNN нещодавно оприлюднила розслідування, що ґрунтується на внутрішніх документах Центру з контролю та профілактики захворювань провінції Хубей, де й почався спалах коронавірусу. Там зазначається, що спершу Китай суттєво применшував кількість хворих і померлих, повільно тестував людей та здебільшого ігнорував безсимптомні випадки.