Сервіс Github звільнив співробітника-єврея за те, що він назвав учасників штурму Капітолія «нацистами». Але потім передумав

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Сервіс Github звільнив співробітника-єврея за те, що він назвав учасників штурму Капітолія «нацистами». Але потім передумав

Samuel Corum / Stringer / Getty Images

Сервіс для розробки програмного забезпечення Github вибачився за звільнення співробітника-єврея, який закликав колег «бути обережнішим з нацистами», використовуючи це слово для опису учасників штурму Капітолія у Вашингтоні 6 січня.

Про це повідомляє BBC.

Github заявив, що це рішення було помилкою, а глава HR-відділу компанії подав у відставку через скандал. Компанія додала, що повернула звільненому співробітнику його посаду, і пояснила, що «співробітники можуть вільно висловлювати занепокоєння з приводу нацистів».

Як пише видання, звільнений співробітник, обговорюючи у внутрішньому чаті компанії штурм Капітолія, написав: «Стережіться, друзі, нацисти вже тут». Коментар викликав критику з боку колеги через слово «нацист», вжите для опису бунтівників, — він назвав це «негожою поведінкою» на робочому місці.

При цьому звільнення викликало обурення багатьох інших його колег, сотні людей підписали внутрішній лист, що закликав Github пояснити своє рішення і публічно засудити нацистів. На тлі протестів компанія почала розслідування із залученням зовнішнього детектива.

«Розслідування виявило серйозні помилки в судженнях і процедурах. Наш керівник відділу кадрів взяв на себе особисту відповідальність і пішов з GitHub», — написала у блозі виконавча директорка компанії Еріка Брешіа.

Сервіс Github належить Microsoft і є одним з найпопулярніших інструментів розробки програмного забезпечення у світі, яким користуються понад 50 мільйонів користувачів.