Жуйні тварини виробляють метан, шкідливий для клімату парниковий газ, у звʼязку з чим дослідники з Кільського університету в Німеччині хочуть знизити вироблення цієї органічної сполуки за допомогою суміші трав. Вони привʼязують до корів експериментальні прилади, які вимірюють кількість метану.
Різні трави по-різному впливають на утворення метану. Суміш традиційних рослин, як-от горобини, цикорію, різних видів конюшини, кмину має багато переваг — комбінація трав з глибоким і дрібним корінням дозволяє збільшити кореневу масу і тим самим збільшити звʼязування вуглецю в ґрунті.
Це означає, що в атмосферу викидається менше парникових газів. А такі трави як конюшина здатні звʼязувати азот в ґрунті, завдяки чому частка мінеральних добрив може бути практично зведена до нуля.
- До 2050 року людству доведеться кардинально змінити способи приготування продуктів, а також перейти на генетично модифіковану їжу. Такого висновку дійшли вчені з Інституту світових природних ресурсів (World Resources Institute).
- Британський сільськогосподарський стартап Hectare Agritech запустив додаток Tudder для знайомства корів. Стартап створив аналог сервісу для знайомств Tinder, щоб допомогти фермерам розводити велику рогату худобу.