В японському місті Фукуока поліція та інструктори дозволили водіям пити алкоголь, перш ніж сісти за кермо. Таким чином вони хотіли продемонструвати, яким небезпечним є пʼяне водіння.
Про це пише The Guardian.
Ініціативу започаткували до 17-ї річниці загибелі трьох дітей із Фукуоки — двох хлопчиків чотирьох і трьох років та їхньої однорічної сестри. Вони загинули, коли пʼяний чиновник врізався в автівку їхньої родини.
Серед водіїв, які брали участь в експерименті, були двоє журналістів видання Mainichi Shimbun — одна керувала автівкою напідпитку, а інший спостерігав за своєю колегою. Протягом години репортер Х’єлім Ха випила 350-мілілітрову банку пива, склянку сливового вина і 45-градусного напою шьочю. Алкотестер показав 0,30 мг алкоголю.
Спочатку водіїв попросили проїхати три ділянки дороги — слалом, S-подібний поворот і серію крутих поворотів.
За кермом Ха неодноразово прискорювалася та сповільнювалася без потреби на прямій ділянці дороги. Їй вдалося подолати стовпи на трасі для слалому, але перед S-подібним поворотом журналістка виїхала на зустрічну смугу.
«Попри те, що [вживання алкоголю] погіршує навички, необхідні людям для водіння, такі як когнітивні здібності, розсудливість і здатність маневрувати транспортним засобом, водій припускає, що він керує безпечно — тому водіння в нетверезому стані небезпечно», — сказав заступник директора автошколи Шодзіро Кубота.
За його словами, ймовірність смертельної аварії за участю пʼяного водія у сім разів вища, ніж коли водій тверезий.
- У січні в Україні змінили порядок направлення водіїв на огляд, щоб виявити алкогольне, наркотичне чи інше сп’яніння. Огляд на місці зупинки автомобіля мають проводити під відеозапис, а якщо неможливо зробити відеозапис — необхідно залучити двох свідків. Матеріали відеозапису обовʼязково долучають до протоколу про адміністративне правопорушення.