Правляча партія Японії буде запрошувати жінок на засідання. Однак їм не можна буде розмовляти — тільки слухати

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Правляча партія Японії буде запрошувати жінок на засідання. Однак їм не можна буде розмовляти — тільки слухати

Wallpaper Flare

Правляча Ліберально-демократична партія Японії запропонувала дозволити пʼяти жінкам-законодавцям приєднуватися до засідань як спостерігачам, але їм не можна буде говорити. Партію критикували за те, що в її раді переважають чоловіки, а на засідання не пускають жінок.

Про це повідомляє Reuters.

Цей крок дозволить більшій кількості жінок-членів ЛДП побачити, як ухвалюють рішення, сказав 82-річний генеральний секретар партії Тошіхіро Ніка. Пропозиція пускати жінок на засідання зʼявилася після сексистських коментарів колишнього керівника Олімпійських ігор в Токіо Йошіро Морі, який сам є членом ЛДП і колишнім премʼєр-міністром. Це викликало обурення в усьому світі і знову привернуло увагу до гендерної нерівності в третій за величиною економіці світу.

Зазначимо, що Японія займає 121-е місце з 153 країн у Глобальному індексі гендерного розриву Всесвітнього економічного форуму за 2020 рік — з низькими показниками участі жінок в економічному та політичному житті.

Як повідомляє газета Nikkei, ці жінки-спостерігачі не зможуть виступати під час засідань, але можуть окремо направляти свої думки до секретаріату.