З британських листівок про ВІЛ у 1980-ті вилучили розділ про незахищений секс. Маргарет Тетчер вважала, що це навчить людей поганому

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:
З британських листівок про ВІЛ у 1980-ті вилучили розділ про незахищений секс. Маргарет Тетчер вважала, що це навчить людей поганому

RV1864 / Flickr

З британських урядових листівок про небезпеку ВІЛ/СНІД у 1980-ті вилучили розділ про ризики незахищеного сексу — тодішня прем’єр-міністр Маргарет Тетчер вирішила, що люди почнуть експериментувати, якщо держава розповість, які саме статеві шляхи зараження новим вірусом найбільш небезпечні.

Про це розповів міністр охорони здоров’я з кабінету «залізної леді» Норман Фаулер, передає The Independent.

Колишній міністр вважає, що Тетчер не лише зробила помилку в урядовій відповіді на епідемію ВІЛ, а й взагалі сумнівалася, що потрібно видавати якусь інформацію про вірус і ризики інфікування.

«Від самого початку Маргарет була скептичною щодо організації цієї великої кампанії… про ризики зараження ВІЛ і про шляхи його уникнення», — сказав Фаулер.

За словами колишнього урядовця, який нині обіймає посаду спікера Палати лордів, уряд готував листівки, у яких містився розділ про небезпеки незахищеного сексу, однак Тетчер вирішила, що згадувати про таке не варто.

«Вона побоювалася — і це завжди мені здавалося дивним — що ми навчаємо людей, якщо розповімо їм про речі, які вони не знають — тобто, якщо вони дізнаються про це, то підуть експериментувати», — зазначив він.

Розділ вилучили з проєкту листівок про ВІЛ, і готова версія закінчувалася словами: «Зараз найбільше ризикують чоловіки, які займаються анальним сексом з іншими чоловіками. Споживачі наркотиків, які діляться обладнанням. Будь-хто, хто має багато сексуальних партнерів».

На початку 1980-х світ мало знав про «загадкову хворобу», що зачіпає гомосексуалів у США. Так було до 1984, коли науковці виявили вірус, що викликає синдром набутого імунодефіциту.