В Естонії звільнили міністра освіти, яка на службовій машині возила своїх шістьох дітей до школи та гуртків

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
В Естонії звільнили міністра освіти, яка на службовій машині возила своїх шістьох дітей до школи та гуртків

Wikipedia / Mailis Reps

Президент Естонії Керсті Кальюлайд звільнила міністра освіти і науки Майліс Репс через використання службової машини в особистих цілях.

Про це повідомляється на сайті президента Естонії.

«Я підписала сьогодні рішення, яким за пропозицією премʼєр-міністра звільняю з займаної посади міністра освіти і науки», — йдеться у повідомленні.

Як пише видання Delfi, Репс подала в пʼятницю заяву про відставку під тиском ЗМІ, які зʼясували, що вона розвозила своїх шістьох неповнолітніх дітей на службовій машині до школи та гуртків. Вона зазначила, що хоче забезпечити своїм дітям спокійне середовище, у якому вони могли б зростати і виховуватися, а також заявила про готовність «взяти на себе відповідальність за свої помилки в тому, що поєднала своє робоче і сімейне життя».

Премʼєр-міністр Юрі Ратас висловив жаль з приводу її рішення, оскільки Репс чотири рази обіймала пост міністра освіти і науки в Естонії, була неодноразово членом парламенту і є членом правління правлячої партії. Після відходу з поста міністра Репс продовжить роботу як депутат парламенту.

Естонська газета Ohtuleht протягом кількох днів стежила за Репс та її сімʼєю, а згодом опублікувала фотографії, на яких видно, як її дітей відвозять на службовій машині в школу та в гуртки за інтересами. Це викликало в суспільстві неоднозначне ставлення як до міністра, так і до видання.