Президент Вірменії Армен Саркісян запевняє, що про тристоронню угоду Росії, Азербайджану та Вірменії про припинення війни в Нагірному Карабаху дізнався з преси.
Про це Саркісян заявив на своїй сторінці у Facebook.
«Із преси я дізнався, що з президентами Росії та Азербайджану підписана заява про припинення Карабаської війни. Я дізнався з преси про умови припинення війни. На жаль, зі мною як президентом республіки не було консультацій чи обговорень щодо цього документу, я не брав участі в жодних переговорах», — наголосив він.
Також Саркісян заявив, що врегулювання карабаського конфлікту, яке є життєво важливим інтересом безпеки та прав «Вірменії, Арцаха і всього вірменського народу», особливо підписання документа, має стати предметом всебічних консультацій і обговорень.
Читайте також:
Президент Вірменії запевнив, що негайно ініціює політичні консультації, щоб якомога швидше узгодити рішення.
«Я сподіваюся, що протягом десяти днів ми всі зможемо сформувати таку єдність, і в цьому випадку я вважатиму, що використав можливості, щоб служити своїй Батьківщині», — додав Саркісян.
- Вірменія і Азербайджан знову почали воювати за Нагірний Карабах 27 вересня. Відтоді сторони зазнали багатотисячних втрат і неодноразово обстрілювали міста одна одної. При цьому війська Азербайджану впевнено просуваються вглиб НКР і вже вийшли до кордону з Іраном. 26 жовтня війська підійшли до кордону Вірменії. Там уже помітили російських військових.
- 4 листопада Міноборони Вірменії заявило про наступ азербайджанських військ на східному, південно-східному та південному напрямках. Міноборони Азербайджану звинуватило вірмен у порушенні режиму припинення вогню та обстрілі позицій. Відомство опублікувало кілька відео про знищення техніки противника під час атаки на його війська.
- Азербайджан взяв ключове місто Карабаху — Шушу, яке було під контролем провірменських сил.
- 9 листопада Вірменія, Росія і Азербайджан домовилися про припинення війни за Нагірний Карабах.
- Після цього тисячі людей вийшли на вулиці Єревану, а також захопили будівлі уряду та парламенту Вірменії. Опозиція вимагає відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна.