Протягом доби на гарячу лінію, створену поліцією Гонконгу для повідомлень щодо порушення закону про нацбезпеку, звернулися понад тисячу громадян.
Про це повідомляє BBC.
Такі дані наводить гонконзька поліція. Жителі відправляли інформацію електронною поштою, за допомогою СМС та через WeChat, найпопулярніший додаток для обміну повідомленнями в Китаї.
Напередодні стало відомо, що в Гонконзі поліція відкрила гарячу лінію, на яку жителі можуть повідомляти про порушення закону про національну безпеку, запровадженого владою Китаю раніше в цьому році.
Поліція обіцяє, що гаряча лінія не відповідатиме на дзвінки й не збиратиме особисту інформацію про тих, хто повідомляє про порушення закону. Правозахисні організації стурбовані тим, що сервіс може бути використаний для переслідування тих, хто дотримується протилежних політичних поглядів.
- 30 червня парламент Китаю ухвалив закон про посилення спецслужб у Гонконзі. «Закон про національну безпеку» розцінюють як відповідь на торішні протести, що спалахнули після спроби Китаю узаконити екстрадицію підозрюваних у політичних злочинах з міста на материк. Новий закон декларує посилення боротьби з сепаратизмом, тероризмом і змовами за участю іноземних урядів.
- Сенат США схвалив санкції проти Китаю за «підрив незалежності» Гонконгу. Тайвань заявив про готовність допомагати жителям Гонконгу, які зазнали переслідувань, а Велика Британія запропонувала надавати їм притулок. Допомогу пообіцяла й Австралія. Китай у відповідь заявив, що надання притулку жителям Гонконгу — це порушення міжнародного права.