Нобелівський комітет не зміг звʼязатися з лауреатом премії з економіки Полом Мілгромом. Лауреата серед ночі розбудив інший науковець

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
Нобелівський комітет не зміг звʼязатися з лауреатом премії з економіки Полом Мілгромом. Лауреата серед ночі розбудив інший науковець

Науковець Пол Мілгром, якому 72 роки, дізнався про отримання Нобелівської премії з економіки від свого сусіда — той розбудив його посеред ночі заради радісної звістки.

На відео з камери спостереження, розміщеному Стенфордським університетом на сторінці у Twitter, видно, як Роберт Вілсон — інший лауреат премії, разом із дружиною вночі прийшли до його будинку. Вілсон стукав та дзвонив у двері, доки Мілгром не прокинувся.

«Пол, це Боб Вілсон. Ти отримав Нобелівську премію. Вони намагаються звʼязатися з тобою, але не можуть», — сказав науковець.

Мілгром не одразу зрозумів, про що йдеться, а потім вимовив: «Вау». Як з’ясувалося, вчений вимкнув свій телефон перед тим, як лягти спати.

«Хтось повинен був його розбудити. А я живу через дорогу, за 40 метрів від нього. [Щоб повідомити новину], довелося стукати в двері. Звучить як щось із 19 століття», — розповів згодом Вілсон.

Пізніше в університеті зазначили, що Вілсон подзвонив у двері Мілгрома о 2:15 за місцевим часом (у Швеції вже була 11:15).

«Дружина Мілгрома, яка перебуває в Стокгольмі, отримала повідомлення з камери спостереження на свій телефон. Вона дивилася наживо, як Вілсон сказав Мілгрому, що той отримав Нобелівську премію», — додали в Стенфорді.

У Нобелівському комітеті вже заявили, що це, ймовірно, перший подібний випадок за всю історію Нобелівської премії.

  • Нобелівську премію з економіки 2020 року присудили американцям Полу Мілгрому і Роберту Вілсону — за вдосконалення теорії аукціонів.
  • Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за дослідження чорних дір у Галактиці. Зокрема, нагороду отримав Роджер Пенроуз — «за відкриття, що утворення чорних дір є надійним передбаченням загальної теорії відносності», а також Райнхард Генцель і Андреа Гез — за відкриття надмасивної чорної діри в центрі Галактики.
  • Нобелівську премію з медицини та фізіології отримали троє вчених за дослідження гепатиту С — Гарві Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс. Альтер спочатку з’ясував, що причиною хронічного гепатиту С є невідомий вірус, а Райс згодом виділив його геном, який отримав назву «вірус гепатиту С». Завдяки цьому відкриттю тепер учені та медики з усього світу з’ясували причину виникнення цієї хвороби і методи її лікування.
  • Нобелівську премію з хімії отримали Емманюель Шарпантьє та Дженніфер Дудні «за розробку методу редагування геному».
  • Нобелівську премію з літератури отримала американська поетеса Луїза Глюк. Раніше у США вона отримала низку нагород, зокрема Національну гуманітарну медаль, Пулітцерівську премію за поезію, Національну книжкову нагороду за поезію, у 2003—2004 роках була поетом-лауреатом США.
  • Нобелівську премію миру у 2020 році отримала Всесвітня продовольча програма ООН.