На Міжнародній космічній станції у проміжній камері російського модуля «Звєзда» зросла швидкість витоку повітря, який зафіксували ще у вересні 2019 року. Космонавти намагалися заклеїти ймовірну тріщину скотчем, але це не допомогло.
Про це з посиланням на переговори екіпажу з Землею повідомляють «РИА Новости».
«Ось той, по периметру стик [стикувального агрегату], що ти пройшов, там, де мастикою замазано, треба вже без бульбашок максимально заклеїти скотчем», — просили одного з космонавтів у Центрі управління польотами.
Також російський космонавт завісив відсік із витоком пакетами, щоб знайти місце порушення герметичності.
Проте вранці 9 жовтня виявили, що тиск у відсіку, який «протікає», знизився до 715 міліметрів ртутного стовпчика, хоча ввечері становив 732 міліметри.
Раніше космонавти намагалися виявити пробоїну американською інфрачервоною камерою, проте через відсутність досвіду роботи з обладнанням їхні спроби були невдалими.
- Витік повітря на МКС виявили у вересні 2019 року, у серпні-вересні 2020 року екіпаж двічі закривав люки в модулях станції, щоб перевірити їхню герметичність. Наприкінці вересня швидкість падіння тиску зросла вп’ятеро. Центр управління польотами відзвітував, що знайшов дві можливі зони витоку повітря: в районі апаратури широкосмугової системи зв’язку та поруч із трубопроводами. 29 вересня у Роскосмосі заявили, що витік було ліквідовано в модулі «Звєзда», проте тиск знову почав падати.
- Ще один витік повітря виявили в ніч проти 30 серпня 2018 року на російському кораблі «Союз МС-09», який перебуває на Міжнародній космічній станції. Тоді космонавти залили отвір герметиком і закрили латками.
- Спеціальна комісія «Роскосмосу» як пріоритетну розглядала версію про те, що отвір у космічному кораблі «Союз МС-09» просвердлили американські астронавти.