В Іспанії через коронавірус помили хлоркою пляжі. Це вбило місцевих тварин

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:
В Іспанії через коронавірус помили хлоркою пляжі. Це вбило місцевих тварин

Wikimedia

Влада іспанського курорту Саара-де-лос-Атунес вирішила помити пляжі хлоркою, перед тим як пустити на них дітей, які шість тижнів сиділи на карантині. Після заяв екологів про страшний удар по довкіллю, влада визнала своє рішення помилковим.

Про це повідомляє BBC.

За день до прибуття детей влада курортного міста встигла обробити хлорним розчином близько двох кілометрів узбережжя, що, за словами місцевих волонтерів екологічного руху, знищило всіх тварин, які за час карантину встигли облюбувати пляжи. Шкоди завдав не тільки хлор, але й колеса тракторів з оприскувачами, що чавили гнізда птахів.

«Відбілювач використовується як дуже потужний дезінфекційний засіб. Логічно, що його використовують для дезінфекції вулиць і асфальту, але тут шкода була неймовірною», — заявила активістка Марія Долорес Іглесіас, яка стала свідком спустошення пляжів.

Вона також підкреслила, що подібні заходи не лише антиекологічні, але й просто божевільні, оскільки коронавірус переносять люди, яких не було на пляжах.

Місцевий чиновник Агустін Конехо визнав, що рішення влади було помилковим, але його ухвалили з найкращих намірів.

Регіональний уряд запропонував штрафувати місцеву владу за подібні дії, а Грінпіс порівняв інцидент з ідеєю Дональда Трампа робити ін’єкції дезінфекторами.