Росія випустить власну версію серіалу «Чорнобиль». Спойлер: у всьому винні американці

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Російське телебачення випустить власну версію серіалу «Чорнобиль». У ньому на тлі трагічних подій 1986 року в Припʼяті розгортається справжня детективна історія. Відомо, що серіал почали знімати ще у 2015 році, однак після приголомшливого успіху американо-британського мінісеріалу від НВО «Чорнобиль» росіяни вирішили випустити серіал уже найближчим часом.

За версією росіян, у вибуху на ЧАЕС винні американські спецслужби. У серіалі розповідається, що українському відділу КДБ доповідають, що до Чорнобильської атомної електростанції проявляють інтерес західні спецслужби і на території Припʼяті вже перебуває працівник американської розвідки. Для того, щоб його вирахувати та знешкодити, в місто прибуває підполковник військової контррозвідки Андрій Ніколаєв.

Відомо, що зйомки російського серіалу проходили в Білорусі.

  • В американсько-британському серіалі «Чорнобиль» виробництва каналу HBO йдеться про події 1986 року, коли стався вибух четвертого реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Ролі виконали Стеллан Скарсгард, Емілі Вотсон, Джаред Гарріс, Джессі Баклі. Режисер — швед Йоган Ренк. Знімали картину на Ігналінській АЕС у Литві, зйомки відбувалися також і в Україні. Премʼєра серіалу відбулася на HBO 6 травня 2019 року. Він складається з пʼяти епізодів.
  • Мінісеріал «Чорнобиль» виробництва американського телеканалу HBO очолив рейтинг серіалів усіх часів, які здобули найвищу оцінку глядачів за даними International Movie Data Base — 9,7.
  • Львівський муніципальний чоловічий хор «Гомін» виконав саундтрек до п’ятисерійного американсько-британського мінісеріалу від НВО «Чорнобиль».