В Австралії евакуювали університетську бібліотеку через сморід плода дуріана. Але студентам це сподобалося

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Бібліотеку австралійського університету в столиці країни Канберрі евакуювали через шматочок фрукта, залишеного біля вентиляційного отвору, пише The Guardian .

Інцидент стався минулого тижня. Пожежно-рятувальна команда приїхала на виклик через «сильний запах газу» в бібліотеці. Заклад евакуювали. Екстрені служби оглянули територію, після чого опублікували заяву, що не знайшли небезпечних матеріалів. Протягом години джерело смороду було виявлено — це був дуріан.

«Пожежники завершили обшук у будинку і знайшли джерело запаху. Будівля передана персоналу Університету Канберри», — лаконічно заявили у відділі екстрених служб.

Малайзійський дуріан британський натураліст XIX століття Альфред Рассел Воллес назвав «королем фруктів». Люди обожнюють плід через його одночасно солодкий і солоний смак, він користується величезною популярністю в Китаї. Але через його специфічний, надзвичайно їдкий запах ці фрукти часто заборонені в готелях і громадському транспорті в усій Азії.

За словами працівників бібліотеки, дуріан залишили поруч з вентиляційним отвором на другому рівні бібліотеки. Рятувальники його запакували і винесли з будівлі.

«Ми відчинені! Схожий на газ запах у будинку абсолютно безпечний — хтось залишив дуріан в одному з наших контейнерів для сміття! Дуже підло», — заявили в бібліотеці.

Судячи з реакції студентів у Канберрі під час того як зʼясувалось джерело запаху, персоналу університету, можливо, доведеться звикнути до смороду.

«Я такий щасливий, що хтось залишив це в сміттєвому відрі! Ха-ха-ха, але я люблю дуріани», — написав один у Facebook.

«Збережи насіння, посади його, і ти зможеш експортувати його в Китай... Дуріан — король!» — зазначив інший.

The Guardian пише, що це другий за рік випадок, коли дуріан призвів до масової евакуації університетської бібліотеки в Австралії. У квітні минулого року близько 600 працівників і студентів у кампусі RMIT у центральному діловому районі Мельбурна довелося евакуювати, оскільки майже 40 пожежників обшукували будинок через підозру витоку газу.