600 студентів два роки навчались у фейковому університеті. Його створив уряд США, щоб виявити нелегальних мігрантів

Автор:
Тереза Лащук
Дата:
600 студентів два роки навчались у фейковому університеті. Його створив уряд США, щоб виявити нелегальних мігрантів

Spencer Platt / Getty Images

Університет Фармінгтона у США, в якому іноземних студентів обіцяли навчати економіки, виявився фейком. Схему придумали в Міністерстві внутрішньої безпеки та Імміграційній і митній поліції США, щоб «виловити» незаконних іммігрантів. За підсумками спецоперації заарештували 161 іноземця, пише The Guardian. Однак захисники студентів зазначають, що від спецоперації постраждали невинні люди, які не знали, що університет був пасткою.

У лютому 2017 року Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) та Імміграційна і митна поліція США (ICE) розпочали секретну операцію з виявлення незаконних мігрантів. Там вирішили створити цілий фейковий університет, який назвали Університет Фармінгтона. Розробили правдоподібний сайт. Навчальний заклад внесли в офіційний список вишів, яким дозволено приймати закордонних студентів. Навіть створили сторінку «директора» на LinkedIn, який писав іноземцям листи, заохочуючи їх вступати у цей заклад.

Через два роки виявилось, що університет — фейк. У ньому не було жодного викладача, заняття не проводились, а всі 600 студентів не могли ходити на пари, хоча платили за навчання. Таким чином вони начебто легалізовували своє перебування в країні. Підозрюваних арештували.

«Кожен з іноземних громадян, які «вступили» та заплатили за навчання в університеті, знав, що не буде відвідувати заняття, складати заліки або робити академічні успіхи у певній галузі навчання», — написано в обвинуваченні, передає The New York Times.

За результатами спецоперації заарештували 161 іноземця. З них, як каже сторона обвинувачення, вісім осіб допомагали студентам за гроші незаконно залишатись у країні, прикриваючи нелегалів навчанням в «університеті».

Нада Абдулмезе, яка працювала у будівлі, де був розташований «університет», натомість розповіла виданню WXYZ, що студенти часто приходили, щоб дізнатися інформацію про навчання, і скаржилися, що не можуть зв’язатися ні з ким з університету.

«Це студенти, які намагаються зробити своє життя кращим, це не злочинці, — запевняє The Guardian Емер Зар, професор права в університеті Детройт-Мерсі і представник однієї з заарештованих студенток, Найджли Крім Мусарси. — Усіх затримали раптово. Вони не знали, що цей університет — фальшивий».

У 2016 році Імміграційна та митна поліція США вже проводила схожу спецоперацію. Тоді фейком виявився Університет Північного Нью-Джерсі. У порушенні закону звинуватили понад 1000 студентів, а 20 посередників заарештували за вербування.