У лютому 2017 року Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) та Імміграційна і митна поліція США (ICE) розпочали секретну операцію з виявлення незаконних мігрантів. Там вирішили створити цілий фейковий університет, який назвали Університет Фармінгтона. Розробили правдоподібний сайт. Навчальний заклад внесли в офіційний список вишів, яким дозволено приймати закордонних студентів. Навіть створили сторінку «директора» на LinkedIn, який писав іноземцям листи, заохочуючи їх вступати у цей заклад.
Через два роки виявилось, що університет — фейк. У ньому не було жодного викладача, заняття не проводились, а всі 600 студентів не могли ходити на пари, хоча платили за навчання. Таким чином вони начебто легалізовували своє перебування в країні. Підозрюваних арештували.
«Кожен з іноземних громадян, які «вступили» та заплатили за навчання в університеті, знав, що не буде відвідувати заняття, складати заліки або робити академічні успіхи у певній галузі навчання», — написано в обвинуваченні, передає The New York Times.
За результатами спецоперації заарештували 161 іноземця. З них, як каже сторона обвинувачення, вісім осіб допомагали студентам за гроші незаконно залишатись у країні, прикриваючи нелегалів навчанням в «університеті».
Нада Абдулмезе, яка працювала у будівлі, де був розташований «університет», натомість розповіла виданню WXYZ, що студенти часто приходили, щоб дізнатися інформацію про навчання, і скаржилися, що не можуть зв’язатися ні з ким з університету.
«Це студенти, які намагаються зробити своє життя кращим, це не злочинці, — запевняє The Guardian Емер Зар, професор права в університеті Детройт-Мерсі і представник однієї з заарештованих студенток, Найджли Крім Мусарси. — Усіх затримали раптово. Вони не знали, що цей університет — фальшивий».
У 2016 році Імміграційна та митна поліція США вже проводила схожу спецоперацію. Тоді фейком виявився Університет Північного Нью-Джерсі. У порушенні закону звинуватили понад 1000 студентів, а 20 посередників заарештували за вербування.