«Святі Миколаї» не поділили маєток в Івано-Франківській області

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

На території розважального комплексу «Маєток Святого Миколая» в Івано-Франківській області стався конфлікт двох «Святих Миколаїв». Про це розповів в. о. директора Національного природного парку «Гуцульщина» Юрій Стефурак на сторінці комплексу в Facebook.

Стефурак повідомив, що на території комплексу зʼявився Віталій Ходан, який до лютого 2018 зображав Святого Миколая. Тоді ж у садибі приймав гостей місцевий священик Василь Павлюк, начальник рекреаційно-виховного відділу комплексу «Маєток Святого Миколая», який протягом останнього року виконував роль Святого Миколая. Між ними стався конфлікт.

Раніше Стефурак повідомляв про спробу рейдерського захоплення будівель та землі комплексу місцевою сільрадою. Він стверджує, що сільрада хоче отримати контроль над обʼєктом. Своїм рішенням вона заборонила господарську діяльність НПП «Гуцульщина» на землях, що перебувають у її комунальній власності, утворила в своєму лісгоспі підрозділ рекреації, призначила його керівником Івана Гродюка й доручила йому взяти під контроль «Маєток Святого Миколая».

Зазначимо, що резиденція Святого Миколая була створена в 2003 році — садиба входила в структуру парку. У 2007 році Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів на період до 2010 року, у якій було передбачено створення «Маєтку Святого Миколая».