Науковці розкрили таємницю, чому фекалії вомбатів кубічної форми

Дата:
Науковці розкрили таємницю, чому фекалії вомбатів кубічної форми

Richard Crook / Flickr

Вчені пояснили, чому вомбати — сумчасті ссавці з Австралії — виробляють фекалії кубічної форми. Дослідження проводила Патрисія Янг разом з іншими колегами з Технологічного інституту Джорджії, пише Eurekalert!

Янг вивчає гідродинаміку рідин, включаючи кров, перероблену їжу і сечу, в тілах тварин. Їй стало цікаво, як у вомбатів відбувається процес травлення.

«Я ніколи не бачила нічого такого незвичайного в біології. Це було таємницею. На самому початку я навіть не повірила, що це правда... Я була налаштована скептично», — сказала вона.

Фекалії вомбата.

Wikimedia Commons

Вчені вивчили травні тракти вомбатів, яких приспали після того, як їх збили автомобілі. У кінці кишечника дослідники виявили, що фекалії змінюються з рідкоподібного стану в твердий і складаються з маленьких, розділених кубів. Група прийшла до висновку, що деформація кишечника цієї тварини дозволяє зберегти незвичайну форму фекалій. Тепер вчені сподіваються, що це дослідження допоможе зрозуміти, як відбувається транспорт мʼяких тканин та рух в кишечнику в цілому.

Куби — рідкісне явище в природі. На сьогодні вомбати — єдиний відомий вид, здатний органічно виробляти кубики. Фекаліями вони позначають свою територію, щоб спілкуватися один з одним через запах. Ці тварини залишають фекалії поруч з норами, на колодах або скелях, тому що мають поганий зір. Чим вище і більш помітно розміщується купа фекалій, тим більше шансів привернути увагу інших вомбатів. Тому важливо, щоб фекалії не розвалювалися, і кубічна форма допомагає вирішити цю проблему.

  • Нещодавно Генеральна конференція з мір і ваги у Версалі (Франція) змінила спосіб визначення кілограма і вирішила, що тепер його будуть визначати за допомогою електричного струму.